Kolostrum Hastalıklarla Nasıl Mücadele Eder?

Kolostrum Nasıl Çalışır?

 

Kolostrum,besleyici ve tedavi edici özelliklere sahip bir çok elementten oluşan kompleks bir maddedir.Kolostrum insan metabolizmasını 2 şekilde destekler;

Çoklu immün faktörleri ve doğal antikorlar genel bağışıklığı destekler büyüme faktörleri ise optimum sağlık ve iyileşme süreci için vücudumuzu güçlendirir.Bağışıklık sistemimiz ne kadar güçlenirse vücudumuz istilacı patojenlere karşı o kadar dirençli olurBüyüme Faktörleri Patojenlerle Nasıl Mücadele Eder

 

Bir patojen bağırsaklara girdiğinde,patojenin bağırsak duvarlarına yapışarak hastalığa neden olmaması için vücuttaki antikorlar bu patojenlerin etrafını çevreleyerek onlara yapışırlar ve etkisiz hale getirirler.Bu sebepten vücudumuzdaki antikorlar ne kadar fazlaysa,bağışıklık sistemimiz o kadar güçlü olacaktır.

KOLOSTRUM-Doğal Bağışıklık Güçlendiricisi


bug-1.jpg         1-Mikroorganizmalar vücuda girerek bağırsak duvarına doğru yol almaya  başlarlar.


bug-2.jpg          2-Bağırsak duvarlarına bir kez yapıştıktan sonra,serbestçe çoğalarak   hastalık yapmaya ve vücuda zarar vermeye başlarlar.


bug-3.jpg          3-Kolostrumda bulunan antikorlar bağırsaklarda kalarak vücuttaki   antikor seviyesini arttırırlar.Herhangi bir zararlı mikroorganizma tespit ettiklerinde kendilerini bu mikroorganizmalara yapıştırırlar.


bug-4.jpg          4-Antikorlar mikroorganizmalara yapıştıktan sonra,mikroorganizmalar     artık bağırsak duvarlarına yerleşemezler ve sistemimizden zararsız bir şekilde atılırlar.Doğal İmmünizasyon (Bağışıklılaştırma)

 

Bağışıklık sistemimizin en muhteşem özelliklerinden bir tanesi de,maruz kaldığı patojenleri hatırlayabilmesidir.Böylece aynı patojen tekrar vücuda girdiğinde bağışıklık sistemimiz onu tanımlar ve onunla savaşması için gerekli antikorları hemen üretir.İşte belli bazı patojenlere karşı yapılan aşılamanın temeli de budur; vücut hastalığa maruz kalmadan önce gerekli antikorlar vücuda enjekte edilir.


Kimyasal Antibiyotikler

 

Patojenlerle mücadele etmenin tıbbi çözümü genellikle farmasötik antibiyotiklerdir.1940 ta penisilinin bulunuşundan beri,antibiyotikler bütün sağlık sorunlarının çözümü olarak kullanılagelmiştir.

Fakat bu tamamen doğru değildir;


•Antibiyotikler sadece belli bazı bakterilerle mücadele edebilirler.Virüslere ve bir çok diğer patojenlere karşı etkisiz kalırlar.

•Antibiyotikler genellikle bağırsaklarımızda bulunan kötü bakterilerin yanında iyi bakterileri de öldürürler.

•Bakteriler alarm veren bir hızla antibiyotiklere karşı bağışıklık geliştirmektedirler.Öyle ki,Amerika 

Birleşik Devletleri Hastalıkları Kontrol Merkezi'nin yaptığı açıklamaya göre “antibiyotik dirençliliği günümüzde insan ırkını tehdit eden en büyük tehlikelerden biridir”

•Her gün artan bir hızla insanlar sağlıklı kalmanın veya sağlıklarına kavuşmanın daha doğal ve daha etkili yollarını aramaktadırlar.

•Bunu elde etmenin de en doğal ve etkili yolu-doğal antikorların eşsiz kaynağı olan-kolostrumdur.

 

Sipariş Formu

Distribütör numaranız yoksa size ürünlerimizi tavsiye eden kişinin Adını / Soyadını yazınız veya bu bölümü boş bırakınız

Lütfen tercih ettiğiniz ödeme şeklinin yanındaki kutucuğu işaretleyiniz